sobota, 17 czerwca 2017

Międzyzdrojska Matka Boża Świętych

W nadmorskiej miejscowości Międzyzdroje jest tylko jeden kościół a w nim Matka Boża Świętych – Matka Boża, która szuka nowych świętych takich jak ty.

Kościół parafialny pw. św. Piotra Apostoła
Archidiecezja szczecińsko-kamieńska, Dekanat Świnoujście
Adres: Międzyzdroje, ul. Lipowa 2

Po prawej stronie ołtarza jest Matka Boża z Dzieciątkiem Jezus a pod Nią relikwie 11 świętych, dwunaste miejsce jest puste i czeka na nowego świętego albo świętą najlepiej z Międzyzdrojów, ale może wystarczy ktoś kto odwiedził Międzyzdroje... Tuż przed relikwiarzem jest chrzcielnica przypominająca o tym, że każda osoba została powołana do świętości: „Bądźcie więc świętymi, bo Ja jestem święty!” (Kpł 11,45). Warto odwiedzić kościół w Międzyzdrojach, żeby zaczerpnąć chęci dążenia do świętości. W tym celu może okazać się pomocna Droga Krzyżowa ze stacjami rozmieszczonymi dookoła kościoła.


Byłam w kościele w Międzyzdrojach dwa razy na porannej Mszy Świętej, 15 minut przed Mszą Świętą była wspólna modlitwa wiernych a po Mszy Świętej odmówiliśmy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Kiedy zostanę świętą naszego kościoła chciałabym aby moje relikwie znalazły się w tym kościele. Przede mną jest jeszcze długa droga do świętości, czasami nawet ekstremalna.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz