poniedziałek, 4 września 2017

Najświętsza Maryja Panna Królową w Oławie

W Archidiecezji Wrocławskiej jest 10 parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, jedna pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Aniołów, jedna pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju oraz jedna pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej. O jaką Królową chodzi nie wiadomo, polecam spytać się kompetentnych władz kościelnych.

Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej
Rzymskokatolicka Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej
Archidiecezja wrocławska, Dekanat Oława
Adres: Oława, ul. Nowy Otok 8


W Polsce jest wiele kościołów pod wezwaniem Matki Bożej Królowej.
 1. Matka Boża w kościołach jest Królową różnych istot:
  1. Aniołów
  2. Apostołów
  3. Męczenników
  4. Rodzin
  5. Wyznawców
 2. Matka Boża jest Królową różnych regionów:
  1. Meksyku
  2. Nieba i Ziemi
  3. Polski
  4. Rokitna
  5. Świata
  6. Wszechświata
 3. Matka Boża jest również Królową:
  1. Różańca Św.
  2. Pokoju
  3. Korony Polski
lub króluje jaka Matka Boża Królowa. :-) W wielu zakątkach w Polsce i na świecie Matka Boża została uznana Królową, ale najważniejsze, żeby została Królową twojego serca...


Zapraszam do Oławy na spotkanie z Królową, spotkałam się tutaj z gościnnością mieszkańców, na Dworcu PKP jest ochrona dworca tak aby każdy czuł się tutaj mile i bezpiecznie.
W kościele NMP Królowej w Oławie w głównym ołtarzu jest piękna figura smutnej Matki Bożej a nad nią napis: „ORA PRO NOBIS” czyli „MÓDL SIĘ ZA NAMI”. Matka Boża w centralnej części ołtarza wskazuje nam na Jezusa schowanego w Tabernakulum tak jakby chciała powtórzyć słowa 
zapisane w Piśmie Świętym:
Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej. Niech przeto człowiek baczy na siebie samego, spożywając ten chleb i pijąc z tego kielicha. Kto bowiem spożywa i pije nie zważając na Ciało [Pańskie], wyrok sobie spożywa i pije. Dlatego to właśnie wielu wśród was słabych i chorych i wielu też umarło.” (1 Kor 11, 27-30)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz