środa, 15 listopada 2017

Kościół pod opieką sióstr Urszulanek

Kościół św. Klary jest zabudowanym kościołem, którym opiekują się siostry Urszulanki. W tym kościele rzadko są Msze Św., ponieważ siostry mają Msze Św. w kaplicy.

Kościół pomocniczy św. Klary
Archidiecezja wrocławska, Dekanat Wrocław - Katedra
Trasa: Dom - Wrocław, pl. Uniwersytecki 1
Długość: ok. 8km /x2
Sposób pokonania: rower


Wejście do kościoła jest przez klasztor połączony ze szkołą. Do kościoła wchodzi się jak na salę wykładową przez drzwi od środka budynku. Kościół jest zabudowany tak więc do końca nie wiadomo czy jest się w kościele czy w kaplicy. :-)
W kościele była Msza Święta Wypominkowa z uwzględnieniem zmarłych sióstr, nauczycieli, wychowawców oraz różnych osób świeckich pomagających siostrom. Ksiądz miał ciekawe kazanie, powiedział między innymi, że ludzie nie piszą testamentów, bo myślą, że jeszcze mają czas i nie zdążają... Warto, żeby na grobie zmarłej osoby było kilka charakterystycznych dla niej słów o ile wiemy jakie to są trafne słowa... Księdzu podoba się jak na grobach zmarłych sióstr umieszczone są po jednym kwiatku i jednym zniczu co wygląda jak autostrada do nieba... Ksiądz zwrócił uwagę, że jak jesteśmy na czyimś pogrzebie to zamiast wydawać dużo pieniędzy na kwiaty i znicze znacznie lepiej byłoby dać te pieniądze osobom potrzebującym np. wdowie, która pochowała męża lub matce samotnie wychowującej dzieci. Ksiądz powiedział żebyśmy pamiętali o modlitwie i odpustach za zmarłych jeśli chcemy żeby ktoś o nas pamiętał. A najbardziej żebyśmy pamiętali o naszej wiecznej przyszłości: „Nasza bowiem ojczyzna jest w niebie. Stamtąd też jako Zbawcy wyczekujemy Pana naszego Jezusa Chrystusa,” (Flp 3, 20)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz