sobota, 2 marca 2019

Ekstremalne Drogi Krzyżowe Dookoła Wrocławia

Serdecznie zapraszam wszystkie osoby zainteresowane przejściem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w tym roku na trasy dookoła Wrocławia w Rejonie Wrocław. Rejon Wrocław powstał z myślą o osobach lubiących długie dystanse i niecodzienne wyzwania.

Trasy zostały zaprojektowane tak, że rozpoczynają się i kończą w Kościele Uniwersyteckim we Wrocławiu – prawdopodobnie najpiękniejszym i najbardziej malowniczym kościele we Wrocławiu leżącym w centrum miasta. Dzięki takiej lokalizacji osoby spoza Wrocławia mogą zarezerwować nocleg w pobliżu, zjeść małe co nieco po wyczerpującej wędrówce, po wypoczynku zwiedzić miasto i wrócić do domu. Jest to jedyna możliwość uczestnictwa w dłuższych trasach EDK i zakończenia w centrum pięknego miasta.
Jednak w EDK najważniejsza jest droga. W Rejonie Wrocław trasy nawiązują do kolejnych kaplic znajdujących się w Kościele Uniwersyteckim:
 • Kaplica NMP Wspomożycielki Wrocławia czczonej w tym kościele od trzech wieków, gdzie w każdy wtorek o godz. 18:00 jest odprawiane Nabożeństwo do Matki Bożej Wspomożycielki i Opiekunki Wrocławia.
 • Kaplica św. Józefa, który jest Oblubieńcem NMP, patronem ludzi pracy i przedsiębiorców, patronem rodzin, ale również wzorem silnego mężczyzny.
 • Kaplica św. Anny, który jest mamą Matki Bożej - jest patronką matek, kobiet rodzących, wdów, żeglarzy, ubogich oraz szkół chrześcijańskich

W Rejonie Wrocław są proponowane następujące trasy:
 • Trasa Niebieska – NMP Wspomożycielki Wrocławia
  Trasa kształtem przypomina mięsień sercowy, idący nią pielgrzym przetacza krew z jednego końca do drugiego i w ten sposób dzięki Łasce Bożej odradza życie duchowe w tym mieście.
 • Trasa Zielona - św.Anny
  Trasa kształtem przypomina wiewiórkę, biegnie przez parki, lasy wiały oraz wzgórza i ponadto przechodzi przez wszystkie 3 kościoły św. Anny we Wrocławiu. :-)
 • Trasa Pomarańczowa - św. Józefa
  Trasa kształtem przypomina sylwetkę starego, pochylonego człowieka czyli św. Józefa, przejście tej trasy jest wspaniałą możliwością rzeźbienia charakteru a ostatnią stacją jest Kościół św. Józefa Rzemieślnika. :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz