sobota, 23 lutego 2019

Planowana EDK św. Anny w kształcie wiewiórki

Chciałam aby każdego roku powstała jedna nowa trasa w Rejonie Wrocław tak aby trasy były różne i każdy znalazł coś dla siebie. Trasa św. Anny przebiega przez 3 kościoły św. Anny we Wrocławiu, wrocławskie wzgórza oraz tereny zielone a ponadto zachowuje kształt wiewiórki. Po objechaniu trasy rowerem i sprawdzeniu, że każda droga jest przejezdna moja radość nie miała granic trasa w kształcie wiewiórki jest możliwa, zdziwiłam się, że Pan Bóg posłużył się takim słabym narzędziem jakim ja jestem do tak niezwykłej trasy, ale jest napisane: „Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców, wybrał to, co niemocne, aby mocnych poniżyć; i to, co nie jest szlachetnie urodzone według świata i wzgardzone, i to, co nie jest, wyróżnił Bóg, by to co jest, unicestwić, tak by się żadne stworzenie nie chełpiło wobec Boga.” (1 Kor 1,27-29)

Długość trasy: 80 km

Prawdopodobnie każdy lubi spotkać wiewiórkę w parku, to są takie małe pocieszne stworzonka szczególnie łase na orzechy. Trasa w kształcie wiewiórki jest taka pocieszna i radosna zachęcająca do przebycia jej w całości. Patrząc na trasę można znaleźć kilka miejsc żeby ją skrócić ale ja bym tak nie mogła przejść na skróty żeby wiewiórka była bez nóżki czy z mniejszym ogonkiem. Trasa jest bardzo ładna, pokazuje Wrocław od zielnej strony ale również od strony niebieskiej, idąc wałem widać rzekę, piękno przyrody pozwala lepiej kontemplować Boga i jego dzieła. Ktoś powie, ale EDK jest w nocy to i tak wszystko jest ciemne? Oczywiście, że tak, ale kiedyś przychodzi dzień, idąc tempem 5 km/h przejście trasy zajmie 16 godzin czyli część trasy będzie pokonywana w dzień.
Długość trasy wynosi 80 km w nawiązaniu do książki Juliusza Verne'a „W osiemdziesiąt dni dookoła świata” można przejść 80 kilometrów dookoła Wrocławia. W zasadzie to nie jest ściśle dookoła Wrocławia, ponieważ trasa nie przebiega wzdłuż granic Wrocławia Wrocław nie ma kształtu wiewiórki :-)), lecz trasa rozpoczyna się i kończy w Kościele Uniwersyteckim i w żadnym miejscu się nie przecina. Zachęcam wszystkich na EDK ze św. Anną w kształcie wiewiórki.

Michał Jankowiak

Wiewiórka

Rudy ogon, ząbki długie,
jakiś zwierzak szyszkę skubie,
wiewióreczka, mała, chuda,
robi w lesie różne cuda.

Po gałązkach skacze zwinnie
i żołędzie zbiera pilnie,
dziś znalazła orzech młody,
cztery grzyby, dwie jagody.

Patrzy na nią mądra sowa,
gdy do dziupli skrzętnie chowa,
wszystkie leśne smakołyki,
nawet pędy i patyki.

Ta wiewiórka, ta malutka,
tańczy w koło wesolutka,
kitą macha tu i tam,
nawet fruwa, mówię wam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz