sobota, 6 sierpnia 2016

Fantastyczna Św. Filomena

W Polsce jest tylko jedna parafia pod wezwaniem św. Filomeny, zastanawiające jest dlaczego tak wielka święta ma wybraną tylko jedną parafię?

Kościół św. Filomeny
Archidiecezja wrocławska, Dekanat Kąty Wrocławskie
Adres: Gniechowice, ul. Kątecka 53
Sposób pokonania: autoDzisiaj po raz pierwszy byłam w kościele św. Filomeny na odpuście parafialnym. Przyjechałam ze znajomymi, ale bardzo szybko się odłączyłam żeby znaleźć toaletę. Później postanowiłam poczytać parafialną gablotkę, żeby się więcej dowiedzieć na temat tej świętej i tak jak stałam i czytałam podeszła do mnie jedna pani i spytała czy założę strój św. Filomeny na procesję po Mszy Św., zgodziłam się, ponieważ było to dla mnie wielkie wyróżnienie od Boga. Święta Filomena jest dziewicą i męczennicą a założenie białego stroju na jej wzór i trzymanie lilii przez całą Mszę Św. i udział w procesji przybliżyło mnie do tej świętej. Z powodu pełnionej funkcji siedziałam w pierwszej ławce naprzeciwko figurki św. Filomeny, nawet nie myślałam, że dostanę takie super miejsce.
Kościół Filomeny jest bardzo piękny, zadbany i w głównym ołtarzu jest bardzo przemawiający obraz tej świętej. Chociaż kościół jest niewielki to zawiera relikwie 1-szego stopnia. Naprawdę warto do niego zajrzeć.

4 komentarze:

 1. Kościół p.w. św. Filomeny- jedyny w Polsce - zaprasza Czcicieli św. Filomeny na comiesięczne nabożeństwa- każdego 11-go dnia miesiąca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękujęmy za zaproszenie i okazywaną gościnność nie tylko na odpuście parafialnym. :-)

   Usuń
 2. Najbliższy odpust ku czci św. Filomeny 5 sierpnia 2017 r. Zapraszam

  OdpowiedzUsuń