niedziela, 4 grudnia 2016

Najświętszy Zbawiciel wokół róż

Kiedy na stronie parafii przeczytałam intencję na pierwszą sobotę miesiąca: „Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP” postanowiłam tam przyjechać i wspólnie wynagradzać Matce Bożej tak jak prosiła w Objawieniach Fatimskich.

Kościół parafialny Najświętszego Zbawiciela
Archidiecezja wrocławska, Dekanat Wrocław – południe
Trasa: Dom - Wrocław, ul. Pawła Jasienicy 4-6
Długość: ok. 14 km/x2
Sposób pokonania: rower
Ta Msza Św. zgromadziła członków Żywego Różańca modlących się w parafii i była połączona ze zmianą tajemnic. Ksiądz miał kazanie skierowane specjalnie do tych osób i starał się umocnić wiarę oraz miłość do Matki Bożej. Po Mszy Św. w trakcie adoracji Najświętszego Sakramentu było oficjalne odnowienie corocznych przyrzeczeń w wytrwaniu na modlitwie Różańcowej oraz działaniu dla Matki Bożej. W trakcie modlitwy ksiądz używał kadzidła i poświęcił zgromadzonych wiernych wodą święconą. Było to dla mnie bardzo budujące i chociaż jestem w Róży Różańcowej kilka lat to nie wiedziałam o corocznej potrzebie odnawiania przyrzeczeń. Serce rosło kiedy wszyscy przyjmowali Komunię Św. na klęcząco, chociaż podpórki były tylko na brzegach balasek nie stanowiło to dla wiernych żadnego problemu. Widać tam żywą wiarę.

W czerwcu tego roku parafia obchodziła 25-lecie i bardzo ciekawa jest historia tego kościoła o której można poczytać na stronie parafialnej. Kościół powstawał w trudnym okresie dla Polski, gdzie władzom nie podobało się budowanie nowych kościołów tak więc oficjalnie była budowana kaplica a nieoficjalnie ofiarni i zaangażowani parafianie budowali dwupoziomową świątynię i liczyli na to, że będą sprytniejsi. Władza przeminęła a kościół stoi do dzisiaj.
Kościół jest bardzo ładny, w głównym ołtarzu znajduje się Najświętszy Zbawiciel – patron parafii a obok niego są dwa obrazy Pana Jezusa z uczniami. W kościele jest też kapliczka Matki Bożej Nieustającej Pomocy, witraże oraz obrazy współczesnych świętych. Żywa wiara idzie za Żywym Różańcem a Matka Boża prowadzi prosto do Zbawiciela.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz