sobota, 17 grudnia 2016

Najświętsze Serca Pana Jezusa

Dzisiaj ok. 6 rano jechałam do kościoła z przygodą, w pewnym momencie skończyło się oświetlenie drogi a zaraz potem skończył się asfalt, na drodze były przymarznięte kałuże.

Kościół parafialny Najświętszego Serca Pana Jezusa
Archidiecezja wrocławska, Dekanat Wrocław - północ III (Psie Pole)
Trasa: Dom - Wrocław, ul. Barwinkowa 11
Długość: ok. 15km / ok. 17 km
Sposób pokonania: rowerJest kilka sposobów pokonywania takich kałuż
  1. Metoda ślizgu polegająca na ślizganiu się rowerem podobnie jak na lodowisku.
  2. Metoda spacerowa w której schodzi się z roweru i prowadzi się go.
  3. Metoda wywrotkowa w której raz się upada z roweru a potem wstaje. :-)
To jest taka trudna droga od strony Sołtysowic dla tych, którzy lubią trudności, ale można też dojechać prostą drogą asfaltową od strony Zakrzowa jak kto lubi.
Kiedy weszłam już do kościoła bardzo się zdziwiłam jak na Mszy Św. roratniej o 6:30 rano był cały kościół ludzi. Niektórzy księża mówią, że jak zrobią Roraty rano to nikt nie przyjdzie a tutaj było widać zupełnie coś innego. Pewnie to zasługa modlitwy Sióstr Benedyktynek od Nieustającej Adoracji Najświętszego Sakramentu, które mają swój zakon na terenie parafii, sprzyja temu cicha i spokojna okolica blisko granicy Wrocławia.Msza Św. była z kazaniem na którym ksiądz wspomagał się multimediami i wyjaśniał pochodzenie Apelu Jasnogórskiego, ksiądz zapraszał wszystkich na Apel Jasnogórski odprawiany w parafii każdego 22-go dnia miesiąca o godz. 21:00. A po Roratach na wszystkie dzieci czekało ciepłe kakao.
Parafia leży na Pawłowiwcach, które zostały włączone do Wrocławia w 1970r. , natomiast kościół został przejęty przez katolików od ewangelików w 1947r. Sam kościół jest średnich rozmiarów, w ołtarzu głównym znajduje się krzyż a z lewej strony ołtarza jest obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na ścianach bocznych są obrazy św. Jana Pawła II oraz św. o. Pio z relikwiami. Przed kościołem znajduje się dzwonnica z dzwonem św. o. Pio z cytatem: „Módl się, żyj nadzieją i nie martw się” oraz dzwonem św. Jana Pawła II, tak więc parafia poza głównym patronem Panem Jezusem ma dwóch mniejszych patronów, ale wielkich świętych św. Jana Pawła II oraz św. o. Pio.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz