wtorek, 22 maja 2018

Miejsce Cudu Eucharystycznego w Legnicy

Pomimo tego, że Cud Eucharystyczny w Legnicy miał miejsce w dniu 25.12.2013 r. to dzisiaj po raz pierwszy byłam w kościele w którym miał on miejsce. Co ciekawe byłam w Sokółce, która jest oddalona od Wrocławia o wiele kilometrów ale nigdy w pobliskiej Legnicy.

Kościół parafialny św. Jacka
Sanktuarium św. Jacka
Diecezja legnicka, Dekanat Legnica Wschód
Trasa: Dom - Legnica, ul. Nadbrzeżna 3
Długość: ok. 60 km /x2
Sposób pokonania: rower (6,7 km) + pieszo (ok. 1,3 km) + pociąg (52 km) /x2


Wspólnie z kilkoma osobami z Apostolatu Maryjnego i nie tylko wyjechałyśmy z Wrocławia-Leśnicy pociągiem do Legnicy. W pociągu można kupić bilet u konduktora zaraz po wejściu do pociągu w innym wypadku opłata za bilet wynosi + 35 zł. Przy bilecie grupowym można otrzymać zniżkę, przy grupie 4 osób wyszło nam 6 zł. taniej na każdym bilecie. Planowany czas przejazdu to zaledwie 38 minut więc prawdopodobnie jest to znacznie szybciej niż samochodem.
Kościół św. Jacka, który jest sanktuarium św. Jacka – miejsce Cudu Eucharystycznego jest oddalony od Dworca PKP ok. 600 metrów tak więc z łatwością można przejść na nogach bez konieczności korzystania z komunikacji miejskiej czy brania taksówki.
Relikwie są bardzo dobrze widoczne i opisane, w kościele znajduje się Kaplica Adoracji a przed wejściem do kościoła jest punkt informacyjny w którym można kupić obrazki, pocztówki, książki oraz inne pamiątki. Na Mszy św. o godz. 12 nie było zbyt dużo osób, ale podobno w tygodniu jest mniej osób i to zależy od liczby autokarów, które przybędą na miejsce. Msza św. była z kazaniem z ambony zachęcającym do podjęcia walki o świętość.
Sam kościół bardzo przyciąga, czuć w nim obecność Boga Żywego w ołtarzu głównym jest obraz św. Jacka, po bokach są różne malowidła przypominające o tym, że Chrześcijanin powinien być waleczny.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz