niedziela, 19 sierpnia 2018

Jedyna parafia w Szczawno-Zdrój

Przyjechałam do Wałbrzycha na Półmaraton Wałbrzych razem z kolegami, ale zamiast biegać przeszłam się do Szczawna-Zdrój odwiedzić moją najlepszą sąsiadkę, która była tam na rehabilitacji w Domu Zdrojowym.
 Kościół parafialny Wniebowzięcia NMP
Diecezja świdnicka, Dekanat Wałbrzych-Zachód
Szczawno-Zdrój, ul. Kolejowa 18A
Trasa: ok. 6,5 km /x2

Można przyjechać do Wałbrzycha pociągiem, wysiąść na stacji Wałbrzych Miasto i przejść się do Szczawno-Zdrój niebieskim szlakiem, który pokazuje czas 1 godz. i 15 minut albo odbić ze szlaku w ul. Generała Józefa Bema przy której jest kościół św. Rodziny i później parkiem koło Pijalni Wód w Szczawno-Zdrój prosto do kościoła Wniebowzięcia NMP. Kościół Wniebowzięcia NMP jest jedyną parafią w Szczawno-Zdrój, chociaż część parafii z Wałbrzycha obejmuje swoim zasięgiem tereny Szczawno-Zdrój to żadna nie ma tam kościoła tak więc jest to jedyny kościół parafialny na całą uzdrowiskową miejscowość.
Kościół Wniebowzięcia NMP jest oddalony zaledwie o 300 metrów od Domu Zdrojowego oraz niedaleko centrum miasta tak więc osoby korzystające z Uzdrowiska albo wypoczynku w tej miejscowości mogą szybko dostać się do kościoła bez korzystania z Komunikacji Miejskiej.

1 komentarz:

  1. W Szczawnie w budowie jest nowy kosciól katolicki przy ul.Popiełuszki 2

    OdpowiedzUsuń