czwartek, 12 maja 2016

Bł. ks. Michał Sopoćko

Wiele razy słyszałam o Miłosierdziu Bożym w szczególności poprzez przekaz św. s. Faustyny, obraz Jezu Ufam Tobie i Koronkę do Bożego Miłosierdzia, widziałam w kościołach obraz św. s. Faustyny, ale pierwszy raz widziałam w kościele obraz jej spowiednika bł. ks. Michała Sopoćko.

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego
Rzymskokatolicka Parafia Miłosierdzia Bożego
Archidiecezja białostocka, Dekanat Białostoczek
Adres: Białystok, Plac Bł. Księdza Michała Sopoćki 1Zastanawiałam się dlaczego w kościele w Białymstoku pamięta się o tym księdzu i co ciekawe jest on głównym patronem tego miasta. Ksiądz przewodnik wyjaśnił, że kiedyś diecezja wileńska była połączona z Litwą a największym miastem tej diecezji był Białystok, spowiednik św. siostry Faustyny mieszkał i pracował w diecezji wileńskiej i przyjeżdżał spowiadać do Krakowa, gdzie mieszkała św. s. Faustyna ot i cała zagadka została wyjaśniona.


Sanktuarium Miłosierdzia Bożego jest bardzo ładne i przestronne, na ołtarzu głównym jest obraz Jezusa Miłosiernego na witrażach z jednej strony znajdują się święte kobiety a z drugiej święci mężczyźni. W kościele są relikwie bł. ks. Michała Sopoćko, obraz z jego wizerunkiem a w kaplicy bocznej zdjęcia opisujące jego historię. Tak więc dla wszystkich chcących bliżej poznać osobę tego niezwykłego kapłana polecam odwiedzenie tego Sanktuarium.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz