wtorek, 31 maja 2016

Święta Teresa od Dzieciątka Jezus

Pomimo tego, że jestem z Wrocławia i kościół jest oddalony od domu o niecałe 7 km to wstyd się przyznać ale pierwszy raz w życiu byłam dzisiaj w tym kościele. Jest to jedyny kościół pod wezwaniem św. Teresy od Dzieciątka Jezus w całej archidiecezji

Kościół św. Teresy od Dzieciątka Jezus
Archidiecezja wrocławska, Dekanat Wrocław - północ I (Osobowice)
Trasa: Dom - Wrocław, ul. Osobowicka 129
Długość: 6,5 km /x2
Sposób pokonania: rower


Byłam na całej Mszy Świętej oraz procesji z Najświętszym Sakramentem połączonej z Litanią do Matki Bożej i jestem bardzo zbudowana. Komunia Święta była przy balaskach w postawie klęczącej a na procesji było bardzo ciekawe rozwiązanie. Z lewej strony kościoła stały koszyczki oraz płatki i dziecko, które chciało sypać kwiatki a nie miało swojego koszyczka czy płatków mogło wziąć na czas procesji, pięknie.
Kościół jest bardzo ładny, zadbany, na głównym ołtarzu jest krzyż, z prawej strony wnęki ołtarza wisi obraz Jezusa miłosiernego a z lewej św. Jan Paweł II. Po prawej stronie ołtarza jest obraz św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz relikwie jej i rodziców. Po lewej stronie ołtarza jest obraz św. Jana Pawła II oraz jego relikwie i relikwie św. Faustyny. W przedsionku kościoła są tablice przypominające o walecznych osobach w tym o proboszczach, którzy dzielnie walczyli o swoje parafie. Zachęcam do odwiedzenia tego kościoła.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz