środa, 11 maja 2016

Świątynia Opatrzności Bożej

Świątynia Opatrzności Bożej jest ciągle w budowie a na jej budowę schodzi bardzo dużo betonu i pieniędzy.

Świątynia Opatrzności Bożej
Archidiecezja warszawska, Dekanat wilanowski
Adres: Warszawa, ul. Księdza Prymasa Augusta Hlonda 1

Świątynia jest dość nietypowa, góra jest ciągle w budowie a na dole znajduje się Panteon Wielkich Polaków za wejście do którego trzeba zapłacić. Msze Święte odbywają się w panteonie tak więc przed udaniem się na Mszę Świętą w tej kaplicy trzeba pamiętać o odpowiedniej opłacie. Wstęp nie jest drogi tak więc wszyscy chętni mogą wrzucić dodatkową sumę do ogromnych rozmiarów skarbony sięgającej do wysokości ramion dorosłego mężczyzny.


W świątyni tabernakulum znajduje się pomiędzy relikwiami świętych przed obrazem Jezu Ufam Tobie. Ołtarz znajduje się w centralnej części panteonu i wokół niego są ławki na różnej wysokości, wierni stojący lub siedzący na najwyższym poziomie, są wyżej od ołtarza. W panteonie nie ma powszechnie znanej w kościele tablicy z wyświetlanym tekstem. tak więc najlepiej zaopatrzyć się we własny modlitewnik.
Na Mszy Świętej byliśmy całą pielgrzymką autokarową, poza nami było jeszcze kilka osób, ale nie było organisty, tak więc gdyby nie my to byłoby naprawdę cienko ze śpiewami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz