czwartek, 2 czerwca 2016

Parafia w Szewcach

Odkąd pielgrzymuję pierwszy raz byłam rowerem w kościele na całej Mszy Świętej poza Wrocławiem i naprawdę było warto pokonać ten dystans.

Kościół św. Anny
Rzymskokatolicka Parafia św. Anny
Archidiecezja wrocławska, Dekanat Wrocław - północ I (Osobowice)
Trasa: Dom - Szewce, ul. Strzeszowska 46
Długość: 18,6 km + 18,7 km
Sposób pokonania: rower


Kościółek nie jest za wielki, ale bardzo zadbany, odmalowany i posiada organy, które były w użyciu przez całą Mszę Świętą. Msza Święta o godzinie 17 była z kazaniem na której ksiądz wyjaśnił ewangelię jak nikt inny: „Jeden z uczonych w Piśmie zbliżył się do Jezusa i zapytał Go: Które jest pierwsze ze wszystkich przykazań? Jezus odpowiedział: Pierwsze jest: Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz, Pan jest jeden. Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą. Drugie jest to: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Nie ma innego przykazania większego od tych.” (Mk 12,28-30) Otóż ten przykład pokazuje, że dla Boga nie ma głupich pytań, każde pytanie jest ważne, nawet te, które wydają się oczywiste. :-)
Po Mszy Świętej w sposób uroczysty obchodziliśmy procesyjnie z Najświętszym Sakramentem przygotowane wcześniej 4 ołtarze i śpiewaliśmy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przy każdym ołtarzu był postój na czytanie Ewangelii. Procesja była bardzo ładna ksiądz z Najświętszym Sakramentem był pod baldachimem, przed nim ministrant z krzyżem, za nim dziewczynki sypały kwiatki. Na zakończenie zgodnie z panującym zwyczajem dziewczynki obsypały księdza płatkami. Ksiądz poświęcił wianki, podziękował wszystkim za udział i rozdał cukierki z czekoladą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz