niedziela, 15 stycznia 2017

Matka Boża dobrze radzi

Niedaleko od Wrocławia, blisko góry Ślęzy znajduje się przepiękna kaplica Matki Bożej Dobrej Rady. Warto się tam wybrać, ponieważ Matka Boża dobrze radzi. :-)

Kaplica NMP Dobrej Rady
Archidiecezja wrocławska, Dekanat Sobótka
Trasa: Dom - Sulistrowiczki
Długość: 42 km
Sposób pokonania: samochód


Kaplica została zaprojektowana na siedmiokącie foremnym, na jego bokach jest 7 witraży, każdy nawiązujący do jednego daru Ducha Świętego. Na szczycie w głównym ołtarzu znajduje się Obraz Matki Bożej ponad rzeźbami z drzewa lipowego symbolizującymi Ród Jessego z którego pochodzi Matka Boża. We wnętrzu kościoła jest wiele rzeźbionych figur świętych między innymi św. Piotra, św. Pawła, św. Jana Pawła II... Figury są rozmieszczone w taki sposób, że człowiek czuje większą więź ze świętymi tak jakby stali wokoło i modlili się razem z nim.


Byłam na uroczystej Mszy Świętej na której młodzież miała zakończenie kilkudniowych rekolekcji, były śpiewy, długie kazanie pod kątem młodzieży i różne przemowy. Ksiądz proboszcz w ogłoszeniach powiedział, że ksiądz Kuba chodzi po kolędzie samodzielnie wyręczając go z tego obowiązku, ponieważ jemu z racji wieku ciężko to przychodziło. Ta postawa księdza wikarego bardzo ujęła mnie za serce, są księża, którzy w ogóle nie chcą chodzić po kolędzie a tutaj jeden chodzi za dwóch. Chwała Panu!!! :-)


Zachęcam do posłuchania nagrania księdza Kuby, który jest chrześcijańskim raperem. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz