sobota, 14 stycznia 2017

Niedokończony św. o. Pio

Tuż przy granicy Wrocławia, tam gdzie skończył się już obszar zabudowany niedaleko ronda św. o. Pio stoi kościół św. o. Pio i czeka na dokończenie budowy. Pomimo tego, że parafia istnieje już 10 lat kościół jest w stanie surowym i swoim wyglądem kojarzy się z surową reguła świętego.

 
Kościół parafialny św. Ojca Pio z Pietrelciny
Archidiecezja wrocławska, Dekanat Wrocław - południe
Trasa: Dom - Wrocław, Ołtaszyńska 114
Długość: 15 km x2
Sposób pokonania: rower


Kościół jest średniej wielkości i ciągle wymaga różnych prac, ale funkcjonuje na potrzeby parafii, na środku głównego ołtarza jest niewielka figurka św. o. Pio. Jest to jedyny kościół w Archidiecezji Wrocławskiej pod wezwaniem św. Ojca Pio z Pietrelciny. Kościół podobnie jak święty w środku emanuje ciepłem dla wiernych. Przed ołtarzem stoi klęcznik aby każdy wierny mógł przyjąć Komunię Św. na klęcząco. Byłam w tym kościele na Mszy Św. wieczornej i byłam zbudowana postawą księdza, jego głębią kazania i przypomnieniem o święcie babci i dziadka. Ksiądz bardzo zachęcał żeby pamiętać zarówno o żywych jak i umarłych. Ofiara z kolędy jest przeznaczona na założenie elektryki w kościele. Bardzo ujmująca jest prośba księdza umieszczona na stronie parafialnej:
„Parafia budującego się kościoła pod wezwaniem św. Ojca Pio z Pietrelciny we Wrocławiu Partynicach, przy ulicy Ołtaszyńskiej 114 zwraca się do ludzi i instytucji dobrej woli, którzy chcieliby wesprzeć dalszą budowę. Budynek kościoła został wybudowany na etapie ścian stropu, dachu i okien. Dalsze prace to stolarka drzwiowa w całym obiekcie kościelnym, by uchronić obiekt przed warunkami atmosferycznymi. W dalszym etapie czekają nas prace wykończeniowe wewnątrz kościoła i budowa wieży oraz wyłożenie posadzki, elektryka, elewacja. Parafianie nie są w stanie sfinansować wszystkich kosztów powstających z budową i wyposażeniem kościoła. Dlatego ośmielam się prosić o wsparcie tego dzieła. Kościół ma służyć Parafii obejmującej wiele rodzin z dziećmi oraz całemu nowo powstałemu osiedlu z nową szkołą i przedszkolem. Niestety brakuje nam środków finansowych na dalsze prace. Zależy nam na jak najszybszym zakończeniu tego wielkiego dzieła. Ufamy, że z Bożą pomocą i wsparciem świętego Ojca Pio oraz ludźmi dobrej woli zdołamy temu przedsięwzięciu. Każdego 23 dnia miesiąca, podczas Nowenny, modlimy się o orędownictwo i błogosławieństwo Św. Ojca Pio dla wszystkich naszych darczyńców. „Radosnego dawcę miłuje Bóg”. Bóg zapłać za nawet najdrobniejsze wsparcie materialne i modlitewne.

ks. dr Piotr Janusz”

Może zamiast postawić na wygraną konia na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych leżącym na terenie parafii warto postawić na kościół.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz