środa, 3 maja 2017

Fatimskie trasy w Archidiecezji Wrocławskiej

Aby uczcić 100 rocznicę Objawień Matki Bożej Fatimskiej proponuję pokonanie 6 tras w naszej Archidiecezji Wrocławskiej do kościołów związanych z Matką Bożą Fatimską każdego 13-go dnia miesiąca od maja do października...
W Archidiecezji Wrocławskiej są 3 miejsca szczególnie poświęcone Matce Bożej Fatimskiej:
 1. Kościół Wniebowzięcia NMP – Tyniec Mały, ul. Fatimska
  W tym kościele znajduje się najstarsza figura Matki Bożej Fatimskiej w Polsce, która jest w kościele ponad 80 lat. Figura jest wykonana bardzo ozdobnie z jednolitego drewna czym wyróżnia się od powszechnie znanych figur Matki Bożej Fatimskiej w innych kościołach. Prawdopodobnie w Tyńcu Małym rozpoczął się kult Matki Bożej Fatimskiej w Polsce.
 2. Kościół NMP Fatimskiej – Oleśnica, Plac Fatimski (dawna ulica Ludwikowska)
  W Oleśnicy jest jedyna w Archidiecezji Wrocławskiej Parafia NMP Fatimskiej. Trwają jeszcze prace wykończeniowe w Kościele Matki Bożej Fatimskiej, które prawdopodobnie zostaną ukończone w tym roku.
 3. Kościół NMP Fatimskiej – Wrocław, Maślicka (niedaleko parafialnego kościoła św. Agnieszki)
  Jest to jedyny kościół pod wezwaniem NMP Fatimskiej w Archidiecezji Wrocławskiej w którym są odprawiane Msze Św. w niedziele i święta.
Na cześć Matki Bożej proponuje przejść 6 tras, które spełniają wymagania stawiane Ekstremalnej Drodze Krzyżowej i w przyszłości mogłyby zostać włączone do rejonów w parafiach do których należą wymienione wyżej kościoły.
Trasy są następujące:
 1. Oleśnica – Wrocław oraz Wrocław – Oleśnica, ok. 47 km
 2. Tyniec Mały – Wrocław oraz Wrocław – Tyniec Mały, ok. 43 km
 3. Tyniec Mały – Oleśnica oraz Oleśnica – Tyniec Mały, ok. 72 km

Propozycje wspólnego przejścia są proponowane 13-go lub w najbliższą sobotę koło 13-tego.
 1. 13-ty maj
  Oleśnica – Wrocław – ok. 45,8 km
 2. 10-ty czerwiec
 3. 15-ty lipiec
 4. 12- ty sierpień
 5. 16-ty wrzesień
 6. 14-ty październik
Jeśli ktoś nie czuje się na siłach na trasę 72 kilometry proponuję przejść w tym dniu inną krótszą trasę albo rozbić trasę 72 km na dwa dni.

Każdy wyrusza na własną odpowiedzialność!!! Na trasie poruszamy się indywidualnie lub w grupach do 10 osób stosując się do zasad ruchu drogowego. Zalecane jest założenie kamizelki odblaskowej oraz innych elementów odblaskowych. Można iść w milczeniu, śpiewać, odmawiać modlitwy uwzględniając potrzeby innych osób. :-) Do zobaczenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz