środa, 7 listopada 2018

Pielgrzymowanie po nawrócenie w Lesznie

Przed wizytą w Gabinecie Medycznym w Lesznie postanowiłam przyjechać wcześniej i przejść trasę od stacji PKP do Kościoła św. Krzyża w Lesznie.
Trasa: Dworzec PKP – Kościół św. Krzyża w Lesznie
Długość: ok 12 km.

Kościół Św. Józefa

Archidiecezja poznańska, Dekanat Leszczyński
64-100 Leszno, ul. Św. Józefa 1


Trasa jest bardzo prosta i kościół jest niedaleko od stacji PKP. Kościół był zamknięty, ale na kościele była informacja o tym, że kamień węgielny został pobrany z Bazyliki św. Józefa w Kaliszu i poświęcony przez papieża Jana Pawła II na Watykanie. Co ciekawe na tablicy ogłoszeń była informacja o tym kiedy są święta nakazane i obowiązku świętowania niedzieli. 
 

Kościół NMP Wniebowziętej

Archidiecezja poznańska, Dekanat Leszczyński
64-100 Leszno, ul. Czarnoleska 1a

Z kościoła św. Józefa wybrałam trasę prowadzącą polną drogą do ul. Złotniczej koło zbiornika wodnego. Jest to bardzo ładna trasa, która nie wychodzi z Leszna a widać z niej kilka kościołów oraz różne zabudowania, skłania do refleksji i zadumy. 

Kościół był zamknięty a na kościele była tabliczka w języku polskim oraz angielskim:
LESZCZYŃSKIE PO KRÓLEWSKU”
KOŚCIÓŁ NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W ZABOROWIE
Kościół zbudowano jako zbór ewangelicki w 1796 r. z fundacji księcia Antoniego Sułkowskiego. W 1868 r. dokonano gruntownego remontu wstawiając w konstrukcję szkieletową cegły w miejsce gliny. W 1946 r. świątynia została przekazana kościołowi katolickiemu.
Wieża kościelna zbudowana jest na planie kwadratu. Zwieńczona jest blaszanym dachem namiotowym z krzyżem i chorągiewką z datą „1795”.
Wewnątrz kościoła znajduje się piętrowa empora i chór muzyczny, wsparte na profilowanych słupach. Strop w części środkowej wykonano jako pozorne sklepienie kolebkowe. Kościół posiada organy 72 głosowe z 1800 roku oraz dzwonnicę drewnianą z dzwonami z 1865 i 1904 roku.

 

Kościół Św. Kazimierza

Archidiecezja poznańska, Dekanat Leszczyński
64-100 Leszno, Al. Konstytucji 3 Maja 5

Przyznam szczerze miałam problem z dotarciem do tego kościoła przejście od ul. Topolowej do Mierniczej było zamknięte i następne na ul. Okrężnej również było nieczynne. Dopiero ul. 1-go Maja umożliwiła przejście przez tory. Byłam tylko chwilkę pod kościołem, ponieważ czas mnie już gonił...

Podsumowując była to dla mnie bardzo owocna droga, ponieważ w trakcie wizyty i po niej zrozumiałam, że osoba z której pomocy korzystam stosuje biorezonans oraz ma do czynienia z różnymi zagrożeniami duchowymi. Pomimo tego ma szczególny dar poznania chorób na podstawie opisu objawów. Mi bardzo pomogła z ogólnym zmęczeniem z którym borykałam się od roku i lekarze nie wiedzieli co mi jest ponieważ wyniki krwi (łącznie z TSH) oraz wyniki moczu nie wskazywały na żadne choroby. Trafnie wskazała na potrzebę odbudowania flory jelitowej, która odpowiada za odporność organizmu, problemy z układem limfatycznym oraz tarczycą i kilka innych problemów. Dziękuję Bogu za dar tej osoby i okazaną pomoc, ale zrezygnowałam z dalszego leczenia z uwagi na korzystanie z biorezonansu niepopieranego przez kościół. Proszę wszystkich o modlitwę za nią, ponieważ jest osobą zagubioną duchowo, która straciła rozeznanie co jest dobre a co złe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz