sobota, 30 kwietnia 2022

Trasa pokoju

 Widząc sytuację na świecie postanowiłam przejść trasę w intencji pokoju na świecie. Zastanawiałam się nad tym czy wysiłek jednej niewpływowej osoby może wpłynąć na losy świata?

Trasa: Wrocław-Maślice – Most Wolności w Brzegu Dolnym - Wrocław-Maślice

Długość: ok. 54 km

Link do zdjęćhttps://photos.app.goo.gl/u3xY4TsGYHpn8Ehu8


Odpowiedź jest twierdząca. W jednej pieśni są takie słowa: „Każde cierpienie ma sens prowadzi do pełni życia” czyli każdy wysiłek ma sens... każdy wysiłek ma wartość przed Panem Bogiem a największą wartość ma heroiczny wysiłek. Tylko jeden Pan Bóg wie co ile kosztuje wysiłku dlatego przeliczanie takich tras na czas lub na kilometry mija się z celem, ponieważ na każdym etapie życia każda osoba ma różne możliwości...

Wracając do trasy to dla wszystkich, którzy by chcieli przejść taką samą Trasą Pokoju jak ja podaję szczegółowe informacje. Najlepiej przyjechać autobusem 104 do końca czyli do pętli na ul. Rędzińskiej, stamtąd prosto drogą z kostki brukowej i w prawo na początek wału. Później idziemy albo cały czas prosto wałem albo dróżkami poniżej wału bliżej Odry, mijamy Wzgórze Maślickie na które można wejść i podziwiać widoki. Na końcu wału odbijamy w lewo i w prawo na Most Bystrzycki, idziemy cały czas prosto obok Wrocławskiej Oczyszczalni Ścieków a następnie odbijamy w lewo na wał. Idziemy wałem i odbijamy w lewo na wał tuż przy samej Odrze. Dla osób o słabszych możliwościach (nie znaczy gorszych) druga łatwiejsza opcja startu to przyjechać autobusem 103 na Janówek czyli przystanek jest przy samej Oczyszczalni Ścieków. W każdym razie dalej droga jest całkiem prosta. Idziemy cały czas górą wału (dołem czasem jeżdżą samochody a górą wału czasem chodzą konie czytaj uważaj na końskie łajna :-) ) ale i tak górą wału są ładniejsze widoki. Idziemy górą wału wzdłuż Odry, idziemy, idziemy i przy szlabanie nr 27 jest ładne miejsce na odpoczynek, bardzo łatwo je rozpoznać, bo jest tam duży zajazd dla samochodów i tabliczka z napisem „Swoje śmieci zabierz ze sobą”. Za miejscem postoju dalej idziemy górą wału, idziemy, idziemy i nie martwimy się monotonią. Jeśli idziemy z kimś możemy sobie umilić drogę tak jak Smurfy kiedy szły na wyprawę i pytały się Papy Smurfa: „Daleko jeszcze?” na co on odpowiadał: „Daleko.”. Tak naprawdę to nie jest daleko, ale monotonna droga może się dłużyć. W pewnym momencie na trasie pojawia się most kolejowy i trzeba przejść w niestrzeżonym miejscu przez tory kolejowe z zachowaniem szczególnej ostrożności. Przechodzimy przez tory i tutaj pojawia się niespodzianka, ponieważ dalej idziemy polną drogą przy wale i po przecięciu asfaltowej drogi nadal idziemy górą wału mając na oku nasz cel wędrówki Most Wolności w Brzegu Dolnym. Kiedy znajdziemy się pod mostem wchodzimy schodkami na most gdzie łączymy się ze szlakiem czerwonym. I tutaj dla osób o słabej kondycji fizycznej lub o słabych nerwach, które nie mają siły wracać tą samą drogą mogą przejść przez most i dojść do stacji PKP i wrócić do domu. Ja wybrałam opcję powrotu tą samą drogą, która z powrotem jest nie mniej monotonna, bo już mamy w pamięci charakterystyczne miejsca.


Dla urozmaicenia na trasie można spotkać dzikie zwierzęta, chociaż najczęściej są to po prostu ptaki, poza zwierzętami są też rowerzyści, biegacze i czasem spacerowicze. Kto nie lubi monotonii ale też dla własnego bezpieczeństwa najlepiej iść w towarzystwie innego piechura.

Trasa jest bardzo ciekawa i jej największym plusem jest to, że nie trzeba pilnować nawigacji, skrętów, odbić itp. po prostu idziemy wałami cały czas przed siebie. To tak podobnie jak w piosence: „Iść ciągle iść w stronę słońca, w stronę słońca aż po horyzontu kres” a tutaj idziemy w stronę Mostu Wolności a jak wracamy to idziemy w stronę mostu – Autostrady Wrocławskiej. Chętni mogą też rozpocząć wędrówkę od Mostu Milenijnego od którego są wały i wtedy jest to trasa dwóch mostów. Moja trasa to ok. 25 km od początku wału + 2km do domu czyli 27 km w jedną stronę co dało 54 km. To jest i dużo i niedużo, ale nie o kilometry tutaj chodzi tylko oto żeby nie stracić z oczu wyznaczonego celu – czyli tego co w życiu najważniejsze. A celem każdej osoby jest MIŁOŚĆ.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz