czwartek, 1 września 2016

Kościół św. Józefa Rzemieślnika, Wrocław

Dzisiaj byłam w kościele parafialnym prowadzonym przez Zgromadzenie Misjonarzy św. Wincentego á Paulo we Wrocławiu. Celem Zgromadzenia Misji jest naśladowanie Chrystusa głoszącego ewangelię ubogim.
Kościół św. Józefa Rzemieślnika
Archidiecezja wrocławska, Dekanat Wrocław – wschód
Adres: Wrocław, ul. Krakowska 44/46I faktycznie kościół jest bardzo ubogi tzn. oszczędny w treściach aczkolwiek bardzo wymowny. Na głównym ołtarzu jest krzyż na białym kole, symbolizujący prawdziwe ciało i krew Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, z jednej strony figura Najświętszej Maryi Panny a z drugiej św. Józefa Rzemieślnika stół ofiarny i świece. Po bokach dwa ołtarze boczne i to wszystko. Jest to najskromniejszy kościół, który do tej pory odwiedziłam i ponadto ukryty między zabudowaniami, gdyby nie tablica informacyjna to trudno byłoby go znaleźć.

Byłam na całej Mszy Św. i Komunia Święta ku mojemu wielkiemu zbudowaniu była w postawie klęczącej, po Mszy Św. wspólnie z księdzem odmówiliśmy modlitwę za wszystkich zmarłych i do św. Józefa patrona parafii. Tak więc skromnie zewnętrznie a bogate wnętrze. Polecam. :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz