czwartek, 17 marca 2016

Pracze Odrzańskie

Moja wyprawa na Pracze Odrzańskie nie była zbyt długa, ale prowadziła drogami poza chodnikami jak prawdziwa pielgrzymka, trzeba było iść poboczem drogi albo ulicą, ponieważ momentami gałęzie uniemożliwiały poruszanie się poboczem, po obu stronach były pola, gdzieniegdzie pojawiała się tabliczka z ulicą, był mróz, mgła i zwątpienia.
Zdjęcie ołtarza z efektami specjalnymi

Kościół pw. św. Anny
Archidiecezja wrocławska, Dekanat Wrocław - zachód (Leśnica)
Trasa: Dom – Wrocław, ul. Brodzka 163
Długość: 4,3 km + 4,5 km (powrót)
Sposób pokonania: marsz

Kościół na Praczach Odrzańskich jest niewielki ale w starym stylu, bardzo zadbany. Msza święta odbyła się o 7 rano tak jak pisało na stronie internetowej, w niewielkim gronie osób. Bardzo podobało mi się zastosowane przez księdza proboszcza rozwiązanie z klęcznikami. Na środku przed ołtarzem są ustawione 2 klęczniki jak dla nowożeńców na których można uklęknąć przyjmując Komunię Świętą w godnej postawie. Przed błogosławieństwem ksiądz podziękował wszystkim za uczestnictwo co było bardzo miłe, bo przecież Eucharystia sama w sobie jest Dziękczynieniem.
Niedaleko kościoła w parku znajduje się zadbany krzyż, tak więc poza kościołem jest też miejsce sprzyjające modlitwie. Chwała Panu!!! Serce rośnie. :-)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz