wtorek, 1 marca 2016

Marsz żołnierza

Dzisiaj w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych maszerowałam jak żołnierz do Bazyliki Mniejszej św.Elżbiety we Wrocławiu na uroczystą Mszę Świętą w intencji Bohaterów Niezłomnych i ich Rodzin. Msza Święta była bardzo piękna, był biskup, elita władzy, orkiestra, żołnierze. Uczestnicy mieli flagi Polski, sztandary oraz zdjęcia Żołnierzy Wyklętych, było dużo młodych ludzi, co mnie bardzo podbudowało, że chcieli uczestniczyć w takiej patriotycznej Mszy Świętej. Warto od czasu do czasu wziąć udział w uroczystej Mszy Świętej, ponieważ serce rośnie!!!

Bazylika mniejsza św. Elżbiety
Archidiecezja wrocławska, Dekanat Wrocław - Katedra
Trasa: Dom – Wrocław, ul. św. Elżbiety 1/2
Długość: 8,1 km /x2
Sposób pokonania: marsz

Na Mszę Św. doszłam w 88 minut pokonując 8,1 km w śniegu, wietrze i chłodzie podobnie jak żołnierze pokonują trudności. Oczywiście z powrotem też wracałam na własnych nogach, ale nie mierzyłam już czasu.
Poniżej znajdują się zdjęcia kościoła na zewnątrz zrobione smartfonem po dotarciu do celu oraz zdjęcie wnętrza kościoła po zakończonej Mszy Św.
 Warto zaznaczyć, że wszyscy ludzie ochrzczeni są żołnierzami w Armii Boga. Święta Faustyna tak pisała w swoim Dzienniczku:
Kiedy nas Bóg uczynił towarzyszkami miłosierdzia Swego, więcej nawet, bo szafarkami, a wiec miłość nasza ma być wielka dla każdej duszy, począwszy od wybranych, a skończywszy na duszy, która jeszcze nie zna Boga. Modlitwą i umartwieniem docierać będziemy do najdzikszych krajów, torując drogę misjonarzom. Pamiętać będziemy o tym, że jak na froncie żołnierz nie może długo wytrwać, jeżeli nie będzie wspierany przez siły zewnętrzne, które nie biorą udziału bezpośredniego w walce, ale są dostawcami wszystkiego, czego potrzebuje – a to uzupełnia modlitwa – a wiec każda ma się odznaczać duchem apostolstwa.” (Dz 539)
Oto walką się zaczyna dzień i walką się kończy. Kiedy idę na spoczynek, czuję się jak żołnierz powracający z pola walki.” (Dz 1310)

A co ciekawe „Słyszę już Armii Pana Głos” w wykonaniu Armii Dzieci :-)Słyszę już Armii Pana Głos /x3
To idzie Armia Pana! /x3
Uwielbiając Go!

Uwielbiamy Twoje Imię /x3
Cały czas!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz