piątek, 29 kwietnia 2016

Święty Andrzeju prowadź

Pewnie wiele osób kojarzy św. Jakuba Apostoła jako pielgrzyma ponieważ są szlaki św. Jakuba a tymczasem św. Andrzej Apostoł jest patronem podróżujących. Przed jutrzejszym wyruszeniem na szlak św. Jakuba udałam się do kościoła św. Andrzeja Apostoła. :-)

Kościół św. Andrzeja Apostoła
Rzymskokatolickaparafia św. Andrzeja Apostoła
Archidiecezja wrocławska, Dekanat Wrocław – Krzyki
Trasa: Dom – Bielany Wrocławskie, ul. Wrocławska 30a
Długość: 17 km/x2
Sposób pokonania: samochód

Kościół św. Andrzeja Apostoła na Bielanach Wrocławskich jest jednym z czterech kościołów, które są pod wezwaniem tego apostoła, pozostałe znajdują się w Kucharzowicach, Środzie Śląskiej oraz Wrocławiu. Bielany Wrocławskie są rzeczywiście miejscem wielu podróżników, ponieważ w tym miejscu przebiega autostrada i drogi krajowe, są tutaj duże centra handlowe tak więc wiele osób jest tutaj tylko przejściowo. Co ciekawe widziałam tutaj nawet parking przejściowy, gdzie można zaparkować tylko przez godzinę a później grozi odholowanie.
Sam kościół jest bardzo ładny kościół pochodzący z XIII wieku. Pierwszy raz spotkałam się tutaj z nietypowymi godzinami Mszy Świętych w dni powszednie: we wtorki i czwartki Msze Święte są z rana o 7:45, natomiast poniedziałki, środy, piątki i soboty o 18:30. Intencja Mszy Świętej też była bardzo nietypowa: za wszystkie małżeństwa z parafii obchodzące 10-lecie ślubu oraz za wszystkie osoby z parafii obchodzące w tym dniu urodziny i te osoby zostały dokładnie wymienione na jakiej ulicy mieszkają. :-) Suuuper sprawa, mam nadzieję, że codziennie ksiądz tak pamięta o urodzinach wiernych.
Przed Mszą Świętą na prośbę księdza wszyscy wierni odmawiali Koronkę do Bożego Miłosierdzia za którą otrzymuje się odpust. (Każdy wierny, który odmówi Koronkę do Bożego Miłosierdzia w kościele i spełnia pozostałe warunku uzyskania odpustu uzyskuje odpust zupełny lub cząstkowy w zależności od przysposobienia). Tak więc wszyscy podróżnicy zawitajcie do tego kościoła.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz