środa, 13 kwietnia 2016

Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce

W ciągu kilku dni odwiedziłam kolejny kościół pw. św. Michała Archanioła, tym razem we Wrocławiu na Muchoborze. W tym kościele znajduje się kaplica Matki Bożej Muchoborskiej z dzieciątkiem Jezus. Warto tutaj zajrzeć, ponieważ jest to jedna z nielicznych parafii, która ma swoją Matkę Bożą. :-)
 

Kościół Świętego Michała Archanioła
Archidiecezja wrocławska, Dekanat Wrocław - zachód I (Kozanów)
Trasa: Dom – Wrocław, ul. Stanisławowska 87
Długość: 7,5 km/x2
Sposób pokonania: marsz

Kościół jest bardzo stary swoją budową przypomina średniowieczną twierdzę, informacje o nim pochodzą z XIV wieku. Na głównym ołtarzu oraz w bocznej kaplicy znajduje się figurka Matki Bożej Muchoborskiej z dzieciątkiem Jezus.
Na Mszy Świętej o godzinie 7 były siostry Salezjanki oraz siostry Służebniczki NMP. Jedne usiadły w ławce po lewej stronie a drugie w ławce po prawej stronie a za nimi w bezpiecznej odległości pozostali wierni. Msza Święta była odprawiana przez jednego kapłana, który spowiadał przed Mszą Świętą. Komunia Święta była udzielana w postawie stojącej. Po Mszy Świętej prawie wszyscy wierni szybko wylecieli z kościoła, być może w ślad za św. Michałem Archaniołem, który leciał z jakąś misją. :-)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz