niedziela, 19 marca 2017

Kościół Najświętszej Maryi Panny Pompejańskiej

Każdy kto odmówił Różaniec Pompejański powinien postarać się pojechać do miejscowości Pompeje we Włoszech skąd wzięła początek bardzo skuteczna Nowenna Pompejańska. Nie każdy ma jednak taką możliwość, więc na początek można pojechać do jedynego w Polsce kościoła NMP Pompejańskiej w Żernikach Wrocławskich.

Kościół pomocniczy Najświętszej Maryi Panny Pompejańskiej
Archidiecezja wrocławska, Dekanat Wrocław - południe
Trasa: Dom - Żerniki Wrocławskie, ul. Wrocławska 1
Długość: 18,5km + 18,9 km
Sposób pokonania: pieszoDrugi kościół NMP Pompejańskiej buduje się w Warszawie, zainteresowanych odsyłam do artykułu w Gościu Niedzielnym: http://warszawa.gosc.pl/doc/3511926.Pierwszy-w-Warszawie-kosciol-Matki-Bozej-Pompejanskiej Co ciekawe według czasopisma Królowa Różańca Świętego artykuł na temat budowy kościoła poświęconego Matce Bożej z Pompejów ukazał się w czasopiśmie wydawanym w Sanktuarium w Pompejach „Il Rosario e la Nuova Pompei” : http://rozaniec.info/pierwsza-polska-parafia-pompejanska/
Sam kościół zachwyca swoją nietypową konstrukcją przypominającą pałac a w środku jest bogato zdobione oświetlenie, które nie odwraca uwagi od centrum ołtarza. Na Ołtarzu Głównym znajduje się wysoki obraz z wizerunkiem Trójcy Świętej pod którą stoi Matka Boża Pompejańska z Dzieciątkiem Jezus a tuż pod nimi postacie świętych. Po bokach głównego obrazu są dwa mniejsze obrazy: Pana Jezusa oraz Matki Bożej. Z prawej strony kościoła jest również obraz Matki Bożej pod którym jest klęcznik oraz Sztandar Matki Bożej Pompejańskiej.


Byłam w kościele na Mszy Świętej przed którą zostały odśpiewane godzinki przy udziale organisty. Piękna Eucharystia w ładnym kościele podnosi na duchu i przybliża niebo. Zachęcam do pielgrzymowania do tego kościoła i udziału w Eucharystii. Matka Boża Pompejańska czeka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz