niedziela, 27 listopada 2016

Matko Wniebowzięta módl się za nami

Parafia Wniebowzięcia NMP jest jedną z tych parafii, która świeci przykładem. Kiedy większość księży chce mieć wolne popołudnie w niedzielę tutaj o 16 wierni mając wolne popołudnie mogą przyjść na Mszę Św.

Kościół parafialny Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
Archidiecezja katowicka, Dekanat Katowice-Śródmieście
Adres: 40-018 Katowice, ul. Graniczna 26Raz na tydzień jest całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu, Sakrament pokuty jest 0,5 godziny przed Mszą Św. tak aby każdy mógł się skupić na Mszy Św. a na stronie internetowej w rozkładzie Mszy Świętych jest dokładnie napisane kiedy są święta nakazane tak aby można jes sobie wpisać w kalendarz. W parafii działa wiele grup modlitewnych między innymi: Dzieci Maryi, Legion Maryi oraz Apostolat Modlitwy Seniora połączony ze spotkaniem w salce, miło popatrzeć, że parafia dba zarówno o tych najmłodszych jak i najstarszych. Ciekawostką jest również miesięcznik parafialny o nazwie bliskiej mojemu sercu „Pielgrzym”, który jest dostępny na stronie internetowej w wersji online.
Kościół Wniebowzięcia NMP ma nietypową architekturę, w ołtarzu głównym jest Pan Jezus na krzyżu z napisem po obu stronach: „MATKO WNIEBOWZIĘTA MÓDL SIĘ ZA NAMI”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz