sobota, 26 listopada 2016

Parafia św. Alberta Wielkiego

Dzisiaj byłam w jedynej w Archidiecezji Wrocławskiej parafii pod patronatem św. Alberta Wielkiego. Jak dla mnie jest to mało znany święty, ale baaardzo „Wielki” nie tylko ze względu na przydomek.

Kościół św. Alberta Wielkiego
Archidiecezja wrocławska, Dekanat Wrocław - północ I (Osobowice)
Trasa: Dom - Wrocław, ul. Redycka 10/12
Długość: 12 km /x2
Sposób pokonania: rowerKościół św. Alberta Wielkiego też jest dosyć wielki jak przystało na kościoły w Polsce. Na ołtarzu głównym jest Krzyż z San Damiano a po jego obydwu stronach są 2 duże obrazy przedstawiające Matkę Bożą i św. Jana Pawła II oraz 2 wąskie obrazy przedstawiające świętych. Po prawej stronie kościoła przy głównym ołtarzu znajduje się figurka Matki Bożej Fatimskiej z ciekawie rozłożonymi kwiatami doniczkowymi. Naprzeciwko tej figurki wisi obraz patrona św. Alberta Wielkiego, który po śmierci tak jak i za życia jest wielki przez swoją pokorę.


Msza Święta była bardzo uroczysta jak na Mszę Św. w tygodniu: odprawiało ją dwóch księży równocześnie a 3 spowiadał, pani organistka śpiewała a na tablicy był wyświetlany tekst. Warto zaznaczyć, że parafia jest prowadzona przez o. Franciszkanów i według strony internetowej są codziennie 3 Msze Św. natomiast według tablicy przed kościołem tylko dwie, wygląda na to, że ta najwcześniejsza Msza Św. o godz. 6:30 jest bardziej przeznaczona dla zakonników, ale każdy chętny może w niej uczestniczyć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz