piątek, 13 maja 2016

Bazylika NMP Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie

Bazylika NMP Wszchpośredniczki Łask w Niepokalanowie jest bardzo piękna, posiada ona tytuł Ogólnopolskiego Sanktuarium Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask, warto odwiedzić to miejsce przynajmniej raz w życiu.


Ogólnopolskie Sanktuarium Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask
Archidiecezja warszawska, Dekanat błoński
Adres: Niepokalanów, Kolbego 5

Bazylika imponuje nie tyle swoimi wielkimi rozmiarami, ale świętością tego miejsca, dowodem niech będzie fakt, że kilkoro pielgrzymów zrezygnowało ze zwiedzenia pozostałych części Niepokalanowa żeby być tutaj chwilę dłużej. Jak napisali ojcowie opiekujący się tym miejscem: „Wewnątrz świątyni wita nas Niepokalana, która wskazując na Jezusa ukrytego w Najśw. Sakramencie, zaprasza do modlitwy.”. Cała bazylika kryje za sobą ciekawą historię samej bazyliki, obrazów oraz figur, zainteresowanych odsyłam na stronę parafii w Niepokalanowie, wspomnę tylko, że w drzwiach wejściowych umieszczono symbole miejsc objawień Maryi na świecie. Tego miejsca się nie da opisać tam trzeba po prostu być.

Koło bazyliki znajduje się wiele ciekawych miejsc jak choćby Panorama Tysiąclecia w której są ruchome figurki różnych osób mających duży wpływ na dzieje Polski. Bracia planują też uruchomienie Panoramy Świętych, gdzie mają pojawić się święci szczególnie ważni dla Polski, bardzo ciekawy pomysł, z niecierpliwością czekam na jego wykonanie, bo chciałabym tutaj jeszcze wrócić.
Figura Matki Bożej niedaleko bazyliki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz